Salyangoz Sıvısının Faydaları Nelerdir?

Cilt bakımı konusunda yüzyıllardır önemini koruyan salyangoz sıvısının son dönemlerde modern kozmetik ile buluşması aslında birçok keşif hikayesi gibi güzel bir tesadüfe dayanmaktadır.

Güney Amerika’da kurulan salyangoz çiftliklerinde, salyangoz toplayan çiftçilerin pürüzsüz elleri, ciltlerindeki yaraların hızlı, enfeksiyon kapmadan ve kusursuz bir şekilde iyileşmesi bilim insanlarının dikkatini çekmiştir.

Salyangoz sıvısının faydaları araştırıldığında, bu sıvının yüksek miktarda allantonin, kolajen, elastin, glikolik asit ve doğal antibiyotikler gibi cilt için yararlı içerikleri barındırdığı anlaşılmıştır.

Salyangoz sıvısının cilde birçok etkisi bulunduğu araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Zengin etken madde içeriğiyle salyangoz sıvısı (özütü) ciltte oluşan dehidrasyon ve hassaslık kökenli tüm problemler için harika sayılabilecek bir doğal maddedir.

Salyangoz sıvısı faydaları

Salyangoz Sıvısı İçeriği

Salyangoz sıvısının faydaları hakkında bilgilenmek için, salyangoz sıvısı içeriğinde doğal hali ile bulunan bileşenleri sıralamakta fayda var.

Doğal Glikolik Asit

Faydasının anlaşıldığı ilk zamanlarda glikolik asit, salyangoz sıvısından elde edilen tamamen doğal bir bileşendi.  Ancak günümüzde doğal bileşenlere ulaşım zorluğu ve ticari kaygılarla sentetik hali kullanılmaya başlanmıştır. 

Salyangoz sıvısının içerdiği doğal glikolik asit sebebiyle, serum veya krem formda kozmetik ürünler vücut tarafından hızlıca emilir.

Bu asit ile birlikte cilt görünümünde farklılıklar elde edilmektedir.

Öte yandan, salyangoz sıvısı içeriğinde bulunan doğal glikolik asit sayesinde, özellikle ciltte bulunan yaraların iyileşmesine katkı sağlar. Akne ve sivilce gibi oluşumları azaltmaya yardımcı olur.

Kolajen

Günümüzde kolajen bir çok kozmetik üründe çok sık kullanılan, 19 farklı amino asit içeriğiyle ‘kompleks yapılı proteindir.

Salyangoz sıvısı içerisinde kolajen bulunmaktadır.

Salyangoz Sıvısı içeriğinde bulunan doğal kolajen sayesinde özellikle gözaltı, alın bölümünde bulunan ince çizgilerin giderilmesine fayda sağlamaktadır.

Allantoin

Salyangoz sıvısı İçerdiği allantoin maddesi sebebiyle ciltte oluşan reaksiyonları yok eder. İyileştirici özelliği sebebiyle cilt üzerinde bulunan serbest radikallere etki ederek yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı olur.

Elastin Epidermis

Salyangoz sıvısı içerdiği elastin epidermis sayesinde cildin ihtiyacı olan yapısal proteinleri almasını sağlar. Bu proteinler gençlik görünümü sağlarken cilde dolgunluk kazandırır.

Salyangoz Sıvısı Faydaları

*Yara izlerinin tedavisine ve hafiflemesine destek olmaktadır.

Salyangoz sıvısı faydaları

*Yanık tedavisi ve yanık izi gibi sorunlarda da salyangoz sıvısı cilt lekelerine karşı etkilidir.

*Salyangoz sıvısı içerisinde birden çok protein bulunmaktadır. Bu proteinler vücudun gerekli tamirinin yapılmasında oldukça etkilidir. Özellikle kas dokusu, saç, tırnak gibi bölgelerde bulunan problemler için oldukça etkilidir.

*Salyangoz sıvısı içerisinde bulunan antibiyotik peptitler, vücutta bulunan enfeksiyon oluşumlarını giderirken aynı zamanda bakteriler ile mücadele eder.

*Kuru bir cilde sahip olan kişilerin salyangoz sıvısı kullanması ile cildin nem ihtiyacı karşılanır.

Jiyu ürünleri, işlenmemiş ve doğal salyangoz özütü içeren formülü ile cildinizi temelden yenilemeyi amaçlar.

Cildiniz için en iyisini yapmak için, Jiyu’yu tercih edin!

Jiyu Salyangoz Sıvısı İçerikli Serum ve Krem ürünlerimiz detaylı bilgi için tıklayınız.

Jiyu Cosmetics Shop

Daha Fazlası İçin:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir