Anti Aging / Yaşlanma Karşıtı 

Krem mi Serum mu?

Jiyu krem mi serum muYüzünüze hangi ürünü uygulayacağınızdan emin değilsiniz ve birçok seçenek var.

Nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz. 

Güzellik dergileri, forumlar, internet fenomenleri, ünlüler yeni çıkan ürünleri sürekli olarak karşınıza çıkarıyor, çok hızlı çözümler sunacaklarını vaat ediyorlar;

 

  • Krem mi yoksa Serum mu kullanmalıyım?
  • Cildim için hangisi doğru?
  • Farklı cilt tiplerinde serum mu yoksa krem mi kullanmalıyım?
  • Göz kremi nereden çıktı?
  • Birlikte mi ayrı ayrı mı kullanmalıyım?
  • Ne zaman kullanmalıyım?  

Soruları kafanızı kurcalıyor ve okuduğunuz kaynaklar size tam olarak cevap veremiyorsa, bir adim geri çekilin, sakin olun ve derin bir nefes alın, işte bu makale tam size göre.

Aradığınız tüm soruların cevaplarını bu makalede bulacaksınız.

anti aging serum jiyu

Krem ve Serumun Farkları Neler?

Kremler

Nemlendirici yüz kremleri çok uzun yıllardır kullanılmaktadır. Temel hedefi cildi nemlendirmek ve nemli tutmak olan, yağ bazından yapılmış olan macunlardır. Herkes hayatı boyunca az ya da çok nemlendirici krem kullanır.

Kremler farklı yoğunluk ve dokuda olabilirler. Kuru ciltler için yoğun kremler tercih edilir. Aslında kuru ve normal ciltler kremlerden en fazla yararlanma eğilimindedir, çünkü neme daha çok ihtiyaç duyarlar.

Kremlerin önceliği cildi nemlendirmek olsa bile içeriğindeki aktif bileşenler sayesinde cildinize ilave faydalar getirebilir. Bu nedenle Anti Aging / Yaşlanma Karşıtı veya gençleştirici sloganlarıyla kremleri sıklıkla mağaza raflarında görebiliriz. İçeriklerinden oluşan farkı daha sonra açıklayacağız.

Kremlerin yağ bazlı yapısı ağır bir yapıdır. Yağlı cilt tipine sahipseniz sivilce ve aknelerin mevcut durumlarını daha kötüleştirebilir veya yağ üzerine yağ ekleyerek gözeneklerin tıkanmasına ve kırışıkların oluşmasına neden olabilir. Çok daha büyük moleküllerden oluştuğu için cilt tarafından daha zor emilirler. Eğer yağ bazlı bu kremlere aktif bileşenler eklenirken doğru bir şekilde karıştırılmaz ise veya tam olarak çözünmezler ise cilt üzerinde bariyer oluşturabilirler, cildin nefes almasına ve faydalı aktif bileşenlerin emilmesine engel olabilirler. Bu cildiniz için hiç arzu etmeyeceğiniz bir durumdur.

Doğru cilt tipine göre seçilmiş bir krem cilt bakımının vazgeçilmez bir parçasıdır.

 

Kremlerin güçlü yönleri;

Uzun yıllardan beri kullanıldıkları için etkileri bilinmekte, kuru ve normal ciltler için faydalılardır, içine ilave aktif bileşenler ile etkisi arttırılabilir.

Kremlerin zayıf yönleri;

Yağlı ciltleri ile çok iyi dost değillerdir, sivilce ve aknelerin durumunu kötüleştirebilirler, düzgün formüle edilmemiş kremler, cildin emme kapasitesini azaltabilirler.

Serumlar

Serumlar, kozmetik ürünler arasında kremlere göre çok daha yenidirler. 

Kişiye özel cilt sorunlarını çözmek için yenilikçi ve benzersiz çözümler sunarlar. Genelde su bazlı ürünlerdir ve bu sayede kremler kadar ağır bir yapıları yoktur. 

Cildin üzerine ilave yağ yüklemesi yapmadıkları için, yağlı ciltler için kremlerden daha iyi gelebilirler.

ANTI-AGING INTENSIVE CARE SERUMSerumların molekül yapısı, kremlerden çok daha küçük olduğu için kremlerden çok daha hızlı emilirler. Bu sayede kreme göre çok daha az miktarda serum yeterli olacaktır. Küçük moleküler yapıları sayesinde kırışıklık önleme, cilt dokusunun düzenlenmesi, aydınlanması, gerginleştirme veya lekelerin giderilmesi konularında çok amaçlı kullanımları olabilmektedir.

Serum kullanmanın olumsuz yani, fiyatlarının kremlere göre daha pahalı olmasıdır. Bunun nedeni içeriliklerindeki aktif bileşenlerin çok daha yüksek miktarlarda olması ve ciltteki olumlu değişimleri çok kısa bir sürede gerçekleştirebilmeleridir. Kremlerde aktif bileşenlerin oranı % 5-10 seviyelerinde olup, serumlarda ise % 70 e kadar çıkabilmektedir.

Birçok soruna iyi gelen bir serum kullanmıyorsanız, yani her problem için farklı bir serum kullanıyorsanız, daha uzun bir sürede sonuçlarını görebilirsiniz.

JIYU Intensive Repairing Serum Anti Aging Care / Yaşlanma Karşıtı Yoğun Onarım Bakım Serumu
aynı anda birçok sorunla mücadele eder.

Kremler cilde bir defa uygulanmakta olup, serumlar ise alt tabaka biraz kuruduktan sonra
arka arkaya üç defaya kadar
uygulanabilirler.

Serumlar çok hızlı etki ettiğinden dolayı cilt egzaması veya roza hastalığı bulunanların serum kullanımını ilk kullanımda küçük alanlarda başlamalarını veya başlamadan önce bir dermatologla görüşmelerini öneririz.

Bu serumların kötü bir etki yapacağı anlamına gelmemektedir, hatta tersine rahatsızlığın daha kolay geçirilmesine yardımcı olabilir, ancak serumlar için yapılan klinik deneyler serbestçe kullanımı için yeterli değildir.

Serumların güçlü yönleri;

Uzun yıllardan beri kullanıldıkları için etkileri bilinmekte, kuru ve normal ciltler için faydalılardır, içine ilave aktif bileşenler ile etkisi arttırılabilir.

Serumların zayıf yönleri;

Yağlı ciltleri ile çok iyi dost değillerdir, sivilce ve aknelerin durumunu kötüleştirebilirler, düzgün formüle edilmemiş kremler, cildin emme kapasitesini azaltabilirler.

Hangi Ürünü Nasıl Kullanacağıma Nasıl Karar Verebilirim?

Öncelikle cildiniz ile ilgili mutlu olmadığınız şeylerin bir sıralamasını yapın, hangi sorununuzla öncelikle yüzleşmek istediğinize karar verin. 

Mesela; kırışıklıkların giderilmesi mi yoksa cildinizin lekelerden arındırmasına mı öncelik vereceksiniz?
buna karar verin.

Sorunlarınıza uygun olduğunu düşündüğünüz ürünleri belirleyin, içeriklerine bakın, içerisindeki aktif bileşenlerin yüzdelerini göremeseniz bile yaklaşık olarak tahmin edebilirsiniz. Tüm dünyada kullanılan anti aging / yaşlanma karşıtı ürün içeriklerinde sıralaması önce en çok kullanılan içerikten, en az olana doğru gidecektir. Bu nedenle ilk bileşenin aqua (yani su) olması sizi şaşırtmasın.

Yüksek fiyatlı bir ürün, o ürünün iyi olduğu anlamına gelmez, bunu unutmayın. Bazen ödediğiniz bedelin yarısının o markanın reklam yüzüne ödenebildiği aklınızda olsun.

İçeriğinde, onlarca aktif bilesen bulunan ürünlerin etkisi çok daha sınırlı olabilir. Her şeyden birazcık koyarak hızlı sonuç almak çoğu zaman gerçekçi değildir, sadece bir pazarlama stratejisi olabilir.

İddialara dikkat edin!

Sağlık Bakanlığı, ispat edilmemiş olan iddiaları yazmaya izin vermez. Bu tüketicilerin kandırılmasını engellemek için yapılmıştır. Ancak klinik araştırmalar ile bunu desteklemek koşulu ile yapılabilir. 

Birçok ünlü marka bu klinik araştırmalara büyük bütçeler ayırmaktadır. Bu araştırmaların sonucunda ne olduğunu internetten araştırarak bulmaya çalışın. 

Bazı araştırma sonuçlarında “deneklerin %13’unde yeni kırışıklıkların gözlenmediği” seklinde bir sonuç görebilirsiniz. Bu sayede ambalajın üzerine “kırışıklara karşı” yazılması mümkündür. 
Ancak bu çok düşük bir oranla cildinizde fayda edebileceğini göstermektedir.

Kendiniz içeriklerin ne ise yarayabileceğini araştırın. 

Mesela, kolajen, elastin, hyalüronik asit veya allantoin ne ise yarar diye internette bilimsel makaleleri okuyabilirsiniz. 

Jiyu Intensive Repairing Serum Anti Aging Care 15 ml

Jiyu Intensive Repairing Anti Aging Care / Yaşlanma Karşıtı Yoğun Bakım Onarım Serumu

JIYU Intensive Repairing Serum Anti Aging Care ürünümüzün içerisine en yüksek faydayı göstermesi için 

% 97 oranında Doğal Salyangoz Sıvısı (Snail Secretion Filtrate) kullandık.

Bu sayede, sentetik olmayan, doğal allantoin, kolajen, elastin, glikolik asit, vitaminler, hyalüronik asit içeren aktif maddeler ile cildin birçok sorunu ile ayni anda savaşmayı amaçladık. 

İlk ürün olarak Serum çıkarmamızın nedeni; 
Serumun, kremlere göre sorunların çözümünde çok daha etkili olmasıdır. 

Halen geliştirmekte olduğumuz nemlendirici krem ve göz kremimiz ise yakında hazır olacak. Ama biz en iyisini yapmaya çalıştığımız için ve en doğru ürünü çıkartmak için acele etmiyoruz. 
Hayvanlar üzerinde deneyler yapmıyoruz, paraben gibi tartışmalı bileşenleri koymuyoruz.

Bu cilt tipinize göre değişiklik gösterebilir. Yağlı ciltler, yağ bezlerinin meydana getirdiği salgı (sebum) sayesinde kuru ciltler kadar nemlendirmeye ihtiyaç duymazlar. Bu ciltler için serum yeterli olabilir ancak güneş koruması yapan kremleri atlamamak gerekir. Kuru ve normal ciltlere sahip olanları ise serumun nemlendirme özelliğini yeterli görmeyebilir ve üzerine nemlendiricili bir krem kullanabilir. Nemlendiricinizin cilt tipinize uygun olduğundan emin olun. Sivilce ve akneleriniz varsa ağır (çok yağlı) kremler kullanmaktan kaçının. Kuru ciltlere sahipseniz alkol veya kurutma etkisi olan içerikli ürünlerden uzak durun.

Düzgün seçim yapıldığı zaman, serum ve krem iyi bir ikili olarak çalışırlar. Biz kuru ciltler için JIYU Intensive Repairing Serum kullanımı sonrası, aktif bilesen içermeyen bir nemlendirici krem kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Serum, aktif bileşenleri cildinizle buluştururken, nemlendiricili krem, bir tabaka oluşturup cildinizi mühürler, serumdaki aktif bileşenlerin daha uzun sure fayda göstermesini sağlayabilir.

Bu sorunun bir standardı olmamakla ve her bireye göre fark etmekle beraber, otuzlu yaşların başlarında serum kullanıma başlanılması, daha sonraki yıllarda oluşacak yaşlanma etkilerini geciktirmeye ve önlemeye yardımcı olacaktır. Yetişkin cildinde kullanılan serumlar, cildin onarımını ve bakımını yapmaya büyük fayda sağlayabilirler.

Öncelikle cildinizi uygun bir temizleyici ile temizleyin, gözenekleriniz ne kadar açık olursa serumun ve kremin etkisi o kadar artacaktır. Cilt temizliği için özel olarak üretilen sabunlar haricinde yüzünüzü sabunla temizlemeyin. Cilt kuruluğuna ve epidermis tabakasının (cildin üst tabakası) incelmesine neden olabilir.

Serumu, önce parmaklarınız arasında yaklaşık on saniye ısıtın, sonra cildinize sürün, düşey hareketler ile masaj yaparak cildinize yerdirin. JIYU Intensive Repairing serum için otuz saniye yeterli olacaktır. Serumdan artan olursa problemli noktalarınızda gezdirin ve emilmesini sağlayın. Dekoltenize ve boynunuza uygulamayı unutmayın, güzel bir yüzün altında ona yakışmayan bir boyun olmasını kimse istemez.

Eğer özel olarak kullanmak istediğiniz göz kreminiz veya göz serumunuz var ise uygulayın, gözünüzün içine gelmemesine dikkat edin.

Cildinizin tipine bağlı olarak gündüzleri nemlendirici ihtiyaç duyuyorsanız kullanın.

Gün ışığına çıkacaksanız en son güneş kremini uygulayabilirsiniz.

Aslında göz kremlerinin diğer kremlerden yapısal ciddi bir farkı yoktur. İyi bir göz kremindeki temel fark; morlukları gidermeye ve cildi sakinleştirmeye yardımcı içeriklerin daha yüksek oranda bulunmasıdır. Genelde kremden daha akışkan, ancak serumdan daha yoğun jelimsi yapıları vardır.
Yüz serumu uygulandıktan sonra gözün içerisine gelmeyecek şekilde uygulanmalıdır.

Yüz serumu kullanmak belki 15 saniye günlük rutininizi uzatabilir. Fakat size sağlayacağı sonuçlar ve faydalar ile kıyaslayınca bu göz ardı edilebilir. Ancak farklı işlevlere sahip farklı yüz serumları kullanıyorsanız biraz daha fazla zaman harcamanız gerektirebilir.

Sabah ve aksam günde iki defa uygulayabilirsiniz.
Sonrasında gerekli ise krem kullanabilirsiniz.

JIYU Intensive Repairing Serumu kullandıktan sonra yüzünüzü yıkamaya gerek yoktur.

Sabah uygulamaları, yüzünüzü hem makyaj ve diğer çevre etkilerine karşı korur. Geceleri cildimizin hem dinlenir ve hem de birçok salgı salgılar. Yüzünüzü korumaya almadan sakin uykuya gitmeyin.

Krem uyguladıktan sonra veya makyajınızın üzerine asla uygulamayın. Gün içerisinde temizlenmemiş bir cilde uygularsanız fayda göremezsiniz.

  • Bu makale, tıp ve sağlık ile ilgili konu başlıklarında bilgiler içerebilir. Bu bilgiler, nitelikli bir doktor veya tıp uzmanı tarafından verilen tavsiyenin yerine geçeceği anlamına gelmez ve tıbbi tavsiye olarak ele alınmamalıdır. Bir sağlık problemini veya hastalığı teşhis etmek amacıyla bu bilgileri kullanmamalı, bir doktora veya tıp uzmanına danışmalısınız. Bu makalede yer alan bilgiler, yalnızca genel olarak eğitimsel bilgi edinmeniz amaçlıdır ve sağlık hizmeti uzmanınız ile aranızdaki ilişkinin yerini tutamazlar.  

Jiyu Ürünleri Online Satış